EDİRNE'DE SICACIK BİR MOLA. MOLA CAFE.. - Unutmadan Söylemeliyim

2018-02-09

EDİRNE'DE SICACIK BİR MOLA. MOLA CAFE..

Edirne Mola Cafe

Sitenin ilk mekan araştırma yazısı güzel ülkemizin, mütevazi ve samimi topraklarından geliyor. Özümüz öyle güzel ki.. İnsan nerede olursa olsun kendini evinde gibi hissetmek evvel bir ihtiyaç oluyor :)

Son zamanlarda Edirne'ye yolum sıklıkla düştü.. Böyle samimi, böyle güzel insanlar olduğunu görüpte sarılmaklar geçiyor içinizden burada.. Daha ilk ziyaretimde ise lokal bir kahvaltı arayışıyla bu güzel mekana yolumu düşüren tüm rastlantılara hala bir teşekkürü borç biliyorum!

Edirne Mola Cafe sizlere benim bayılarak yediğim ve şiddetle tavsiye ettiğim acılı menemeninden, çeşit çeşit kahvaltılıklarına, serpme istemeyenler için önce gözü doyduran kahvaltı tabaklarına kadar herşeyi büyük bir keyif ve uzun yıllar biriktirmiş oldukları tecrübe ile sunuyor.
mola cafe kahvaltı

Aslına bakarsınız hizmet sektöründe bu kadar çeşit varken size en önemli ve en güzel farkı 'Sizi müşteri değil, misafir gibi' hissettirerek yapıyorlar.. Zaten siz kahvaltınızı yaparken, gelen müşterilerin mekan sahipleri Fatma Hanım ve Fevzi Bey hatta tatlı garsonları Hasan ile iletişiminden de ne kadar içten bir yerde olduğunuzu hemen anlıyorsunuz!
mola cafe edirne

Yaz ayları için dışarıda bulunan masaları ile sizleri ağırlayan cafe minik olduğu kadar sirkülasyonun yoğun olması sebebiyle yer kaygısı yaşamadan rahatça gidebileceğiniz bir yer.

Fiyat/fayda dengesi olarakta İstanbul'dan giden biz alışmışlara, yüz güldüren ekonomik rakamları ile hiç mi hiç üzmüyor.. 

Dedim ya müşteri değil misafir.. Misafire ikramda da hizmette de sınır burada bulunmuyor..

Vedat Milör gibi yazamadıysam da bende sonradan gurmelik yaparak size ısrarla yolunuzu Edirneye ve bu güzel cafeye düşürün diyorum! Edirne merkezde ciğercilere ve Selimiye Camiiye komşu lokasyonu ile günün kahvaltısı için lokal bir adrese şans ve bana hak verin :)
mola cafe edirne

Efendim nereye giderseniz gidin, enerjisi yüksek, siz geldiğiniz için gülümseyen insanların olduğu yerlere gidin. Kahve bahane, samimiyet ne şahane bir şey!

Edirne Mola Cafe adres: Sabuni Mah. Yüksek Kahve Sok. Mola Cafe (Saraçlar caddesi)

G.

Arkadaşlarınla paylaş

1 yorum

  1. Harika bir yer , harika insanlar, harika yemek, sohbet harika.. daha ne olsun .. bende gittim bu harikalar diyarında bir mola vermeye.. :)
    Teşekkürler Güneş Hanım..

    YanıtlaSil

Fikrinizi önemsiyoruz:)