BUGÜN İNSANLIK KAZANDI!


Duymadıysanız duyun, mutlu olmadıysanız çok mutlu olun, duymayanlara duyurun! Böyle güzel insanlara öyle hasretiz ki.. Eren Karadaş bazı yolcuların tepki göstermesine (!) rağmen bir canı kurtardı. Koca otobüsü bekletti, insanlık aslında neydi bilmeyenlere gösterdi! Eren Karadaş benim gibi birçok insanın hayatında artık en çok saygı duyduğu insanlardan biri! İyiki varsın Eren Karadaş! Ve iyiki bir canı kurtarmana senin kadar mutlu olan üstlerin var. Zira hala aramızda evinde kedi köpek besleyip kendi yönetiminde olan yerlerin önüne bir kap su koyamayan vizyonlu(!) yöneticiler var.

**
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 200 numaralı İzmit-Kartal Metro hattında çalışırken çarptığı köpeğin tedavi edilmesini sağlayan otobüs sürücüsü Karadaş'ı, makamında kabul etti.
Karadaş'la bir süre sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, tüm hayvanların yaşama hakkı olduğunu belirterek, "Bütün canlılara merhamet etmeliyiz. Merhamet edeceğiz ki merhamet göreceğiz. Onun için Eren kardeşimi bir kez daha tebrik ediyorum. Çalışma arkadaşlarımızn ve bütün vatandaşlarımızın aynı şekilde davranmasını arzu ediyorum." diye konuştu.
Diğer canlılara da insanlara olduğu gibi değer vermeleri gerektiğini vurgulayan Karaosmanoğlu, "Eren kardeşimi güzel, sevgi dolu ve merhametli davranışı nedeniyle tebrik ediyorum. Kendisi çok doğru bir davranış sergiledi. Karanlıkta aniden önüne çıkan ve çarptığı yaralı köpeği orada bırakmadı, sahip çıktı. Ortaya koyduğu bu tutum, herkese örnek olmalıdır ve çoğalmalıdır. Bu güzel davranışından dolayı Eren kardeşime bir maaş ikramiye veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark Genel Müdürü Yasin Özlü'nün de hazır bulunduğu ziyarette, otobüs sürücüsü Karadaş'a plaket de verdi.
İstanbul'un Kartal ilçesinde 25 Eylül'de saat 06.00 sıralarında durağa giden 200 numaralı otobüs hattının sürücüsü Karadaş, aniden önüne çıkan sokak köpeğine çarpmış ve bazı yolcuların tepkisine rağmen yaralı köpeği veterinere ulaştırmıştı.
Karadaş'ın otobüsteki kamera tarafından görüntülenen örnek davranışı, sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.
İstanbul İçmeler mevkisinde çarptığı köpeği araca alarak, tedavisinin yapılması için veterinere götüren otobüs şoförü Eren Karadaş (Sağda), Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu (Solda) tarafından bir maaş ikramiyeyle ödüllendirildi.

Teşekkürler Eren Karadaş! Allahta bizi hep senin gibi güzel yürekli insanlarla karşılaştırır inşallah..

Hiç yorum yok:

Fikrinizi önemsiyoruz:)

Blogger tarafından desteklenmektedir.