Ne Desen Haklıyım!


turkish lyrics


Hadi birbirimize duymak istediğimiz şeyleri söyleyelim! 
Doğru söyleyeni köylerden kovalayıp,, duyduğumuz yalanlarla oyalanalım. 

Aslında 'öyle bir yalana inandır ki beni ömrümce sürsün doğruluğu' romantikliğimiz belli dönemlerde hepimizin ihtiyacı kabul ediyorum. Özellikle 'acımasız gerçekler' listesinden bir iki dilim aynı anda yediysek vallahi yoğurdu üflemeye hali olmuyor insanın. 

Ama herşey'i doğru yaptığımıza inandığımız zaman? Hayatın normal akışı bile mükemmeli koruyamıyorken biz faniler bu işi nasıl başardık? 

Cevap veriyorum: 'İnce şeylere hiç dikkatle bakmadık'

Bu incelikler hayalinizdeki tığlardan geçenler değil. Baştan başlayalım. Bu zamanda tığdan geçecek incelikleri düşünebilen makineler bile üretilemiyor, kendisini son gören dünyalı kim bilen varsa yorum atabilir :) 


Ama ince şeyler 'bize göre doğrular' ile 'karşımdakinin doğrusu' ve 'diretmek' üçlüsü arasında gezinen küçük arkadaşlar. 

Hepimiz farklı hayatlar, farklı hikayeler ve farklı rollerden geldik. Bazı zaman oldu en yakınımızdakine bile 'o gün canım çok acıdı,, canım bile bana acıdı' diyemedik. Birbirimizi yargılama koşularında rüzgar estirirken,, anlama,, saygı duyabilme veyahut anlaşılma ve bunun için 'açık olma' ihtimalini hiç düşünmedik. 

Ben bunu duymak istiyorum,, şimdi bana istediğimi ver ve git! Böylece birbirimizi kandıralım ama inan bana bu hiç mühim değil. Çünkü içinde bana ayırdığın çerçeve yada daha iyi bir ben ihtimali az kalorili diyetim için ağır kaçabilecek bir seçenek. ve Mide önemli.

'Hak' demiş! su durmuş. Ve siz Bir insandan gerçeği bilme hakkını bile almayın çünkü Yüce Allah ne ile gelirseniz gelin karşıma kul hakkı ile gelmeyin dedi. Ve nerede 'hak'lı ve neden 'haklı' olmanız gerektiği aklınız bir köşesinde hep bulunsun. 

Büyük resimde ve piksellerin en içinde hala görüntünüz netse,, Hz. Ali'nin dediği gibi ''Haklıysan Korkma, Hak Seni Korur''

Haklı ve mutlu olmanız dileklerimle :) 

Güneş

Hiç yorum yok:

Fikrinizi önemsiyoruz:)

Blogger tarafından desteklenmektedir.